Różaniec bransoletka – co to takiego?


Dewocjonalia / poniedziałek, 13 września, 2021

W sklepach z dewocjonaliami pojawiła się ciekawa alternatywa dla tradycyjnego różańca. Jest nią różaniec bransoletka, który swoje początki ma na straganach i sklepikach w sanktuariach, do których przybywają pielgrzymi, takich jak Medżugorje, Fatima, czy Częstochowa.

Akcesoria do modlitwy

Czym właściwie jest różaniec bransoletka? To z jednej strony jedno z dewocjonaliów, służące do praktykowania modlitwy różańcowej, czy koronki do Bożego Miłosierdzia. Składa się z dziesięciu jednakowych koralików i krzyżyka (lub większego kryształka) połączonych przy pomocy sznurka, albo złotego lub srebrnego łańcuszka.

Z drugiej strony różaniec bransoletka na rękę to rodzaj biżuterii, ozdoby naszych dłoni. Wykonany z wyszlifowanych minerałów, drewnianych kuleczek, czy sznurkowych supełków będzie zachęcał do jak najczęstszego podejmowania wyzwań modlitewnych. Ponadto będzie pięknie prezentował się na dłoni, niczym zwykła bransoletka.

Ile kosztuje różaniec bransoletka?

Ceny różańca w formie biżuterii będą bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od zastosowanych surowców. I tak na przykład za najzwyklejszy, sosnowy różaniec zapłacimy w Polsce zaledwie kilka złotych. Modele sznurkowe, wykonane techniką makramy będą miały ceny od kilkunastu do około 30 zł.

Najwięcej zapłacimy za egzemplarze wykonane na stelażu ze złota lub srebra, z paciorkami z drogocennych minerałów. I tak, na przykład srebrny różaniec z jaspisem to koszt rzędu 70 – 90 zł.