Jak wybrać różaniec komunijny?


Dewocjonalia / czwartek, 3 czerwca, 2021

Różaniec komunijny to niezbędny element wyprawki dziecka, które przygotowuje się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Zaraz obok książeczki i świecy stanowi bardzo ważny przedmiot, jakiego nie można pominąć. Jak wybrać różaniec tego rodzaju? O czym pamiętać?

Różaniec komunijny

Warto zauważyć, że inne rozwiązanie dobierzemy dla chłopca, a inne dla dziewczynki. Dewocjonalia dla dziewczynek zazwyczaj występują w kolorze srebrnym lub białym. Spotykane są też różańce w odcieniu pudrowego różu. Dla chłopca natomiast wybrać należy ciemniejsze kolory – czarny, granatowy lub błękitny. Tak naprawdę to, jaki kolor wybierzemy, nie ma największego znaczenia. Ważny jest bowiem fakt, że Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowym dniem w życiu każdego młodego chrześcijanina. https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html

Różaniec drewniany czy srebrny?

Dostępne w sklepach z dewocjonaliami różańce różnią się między sobą materiałem wykonania. Na uznanie zasługuje srebrny różaniec, który bardzo ładnie się prezentuje i jest odporny na wszelkie uszkodzenia. Podczas zakupu zyskujemy pewność, że posłuży on dziecku przez wiele lat i zachowa estetyczny wygląd. Od wielu lat popularnością cieszą się też drewniane różańce, które są wytrzymałe i oryginalne. Ciekawą opcją są różańce nasączone zapachem, które imitują np. kwiaty. Nieco inaczej zaprezentują się różańce:

  • plastikowe,
  • szklane,
  • z kamieni naturalnych. 

Każde z nich ma szereg zalet, jakie warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupu. Efektowny różaniec pozwoli w pełni oddać się modlitwie.