Krzyż franciszkański – historia, którą żyją chrześcijanie


Dewocjonalia / wtorek, 22 października, 2019

Nie ma wątpliwości, że postać świętego Franciszka z Asyżu jest ważna dla każdego chrześcijanina. Jego postawa jest świadectwem czystej wiary i ufności Bogu, która zaowocowała wieloma, ponad doczesnymi sukcesami. Dlatego właśnie krzyż franciszkański jest przypomnieniem wartości, jakie reprezentował sobą zakonnik i nauką jak powinno wyglądać życie każdego człowieka.

Krzyż franciszkański – historia zakonnika która żyje w każdym chrześcijanie

Historia Franciszka i jego nawrócenia prowadzi do kościółka San Damiano, gdzie modląc się przed oryginałem krzyża, zakonnik usłyszał głos Chrystusa, aby ten pomógł odbudować Kościół, który popada w ruinę. Reakcja Franciszka była natychmiastowa i tak też przez wieki ikona krzyża symbolizuje nieustanną misję ochrony wspólnoty, z jaką powinien mierzyć się każdy chrześcijanin.

Krzyż franciszkański – ikoniczne przypomnienie o najważniejszych wartościach.

Krzyż franciszkański https://www.meritohurt.pl/krzyze/krzyze-sw-franciszka.html swoją bogatą historią pokazuje, jak ważna dla każdej wierzącej osoby jest misja, którą powinno się wypełniać każdego dnia. Nie ma zatem wątpliwości, że symbol repliki krzyża, wiszący na ścianach domu jest ogromnie ważny i wnosi w mury siłę i harmonię. Dlatego też, ten ceniony produkt, który stanowi asortyment sklepów z dewocjonaliami, jest popularnym nabytkiem każdego, kto pragnie posiadać odrobinę głębokiej symboliki, przypominającej o najważniejszych, religijnych wartościach.