Baranki wielkanocne i ich odmiany


Dewocjonalia / wtorek, 7 kwietnia, 2020

Baranki wielkanocne to już od wielu lat symbol wiosennego, chrześcijańskiego świętowania. Trudno wyobrazić sobie bez nich Wielkanoc. Baranki wielkanocne dostępne są w różnych odmianach.

Rodzaje baranków wielkanocnych

Klasyczny baranek wielkanocny to baranek w pozycji leżącej, w białym kolorze. Czasami jest to figurka, do której dołączany jest element zielony imitujący trawę oraz flaga w kolorze czerwonym, ze złotym lub białym krzyżem, symbolizująca Zmartwychwstanie Chrystusa. Oprócz tego dostępne są baranki stojące z obrożą i dzwoneczkiem lub bez. Wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły sprawiają, że taka ozdoba jest widoczna w każdym miejscu, w którym się znajduje. Baranki wielkanocne to produkty wysokiej jakości, wykonane z takich materiałów, jak gips i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są one ręcznie malowane, dlatego zachwycają każdego swoim unikalnym stylem.

Gdzie można kupić baranki wielkanocne?

Baranki wielkanocne można kupić w sklepach z dewocjonaliami znajdujących się nieopodal świątyń, sklepikach parafialnych, ale również w wielu innych lokalizacjach w miastach. Oprócz tego można skorzystać także z oferty sklepów internetowych, w których liczba odmian takich akcesoriów świątecznych jest największa. Mnogość wzorów baranków wielkanocnych pozwala na doskonałe dostosowanie ich do potrzeb, obojętnie czy będą to dodatki do koszyków wielkanocnych, na stół do rzeżuchy, czy też na półkę.