Jak trwoga to do Boga czy codzienna modlitwa?


Dewocjonalia / sobota, 6 czerwca, 2020

Piękne dewocjonalia, między innymi srebrny czy bursztynowy różaniec bywają wręczane na specjalne okazje, takie jak zawarcie sakramentu małżeństwa, chrzest święty czy też Pierwsza Komunia Święta. Warto jednak, jeżeli jest się osobą religijną, sprawić taki prezent samemu sobie, bez okazji, aby jeszcze lepiej przeżywać wiarę katolicką i modlitwę.

Piękne dewocjonalia

Posiadanie pięknych dewocjonaliów potrafi niesamowicie pozytywnie wpłynąć na przeżywanie modlitwy. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że to tylko niepotrzebne przedmioty i nie należy się na nich skupiać. Oczywiście bez fizycznego posiadania różańca można modlić się modlitwą różańcową, jednak taki piękny srebrny różaniec https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne.html bardzo pomaga w skupieniu i odliczaniu kolejnych modlitw. Warto inwestować w piękne dewocjonalia, jeżeli modlitwa i wiara to ważne części życia człowieka. Modlić należy się przecież każdego dnia a nie tylko z powodu specjalnych okazji albo jak trwoga to do Boga.

Codzienna modlitwa

Są ludzie, którzy praktykują modlitwę tylko kiedy mają poważne kłopoty, a są też ludzie, którzy nie wyobrażają sobie pójścia spać bez odmówienia chociażby jednej części różańca świętego. Różaniec w tradycji katolickiej to bardzo ważna modlitwa praktykowana przez całe rodziny. Warto nadać tej modlitwie szczególną oprawę, zakupić piękny różaniec, obraz z wizerunkiem Matki Bożej i właśnie tak się modlić w zaciszu własnego domu czy mieszkania.