Św Natalia – patronka małżeństw


Dewocjonalia / piątek, 10 lipca, 2020

Statystyka trwałości małżeństw w Polsce stale wskazuje na rosnącą liczbę rozwodów. Choć z punktu widzenia wiary katolickiej, rozwód kościelny nie istnieje, to nie zmienia to faktu, że wiele małżeństw jest de facto rozbitych. Dzieje się tak, ponieważ nasze Zycie coraz więcej obraca się wokół doczesnych spraw związanych z pracą oraz materialnymi aspektami życia.

Modlitwa do świętej Natalii

Modląc się do świętej Natalii, możemy wyprosić u tej patronki zgodności małżeńskiej, bezkonfliktowe oraz szczęśliwe małżeńskie pożycie. W naszych czasach coraz mniej osób – nawet tych wierzących modli się coraz rzadziej, a modlitwa taka jest coraz mniej odmawiana w jakiejś szczególnej intencji. Modlitwa w intencji małżeństwa jest tym, co może pomóc nam na przezwyciężenie kryzysów i zwrócenie uwagi na duchowe aspekty związku.

Kim była święta Natalia

Św. Natalia była żoną świętego Adriana. Oboje w kościele są uważani za męczenników za wiarę. Święty Adrian był chrześcijaninem i jednocześnie oficerem rzymskiej armii, w czasach prześladowań chrześcijan. W chwili próby nie wyparł się przed rzymskim Imperatorem swej wiary, za co został skazany na tortury i śmierć. Opuszczenie męże a takiej chwili nawet nie przeszło przez myśl świętej Natalii, która zakradała się wbrew zakazom do więzienia, a według jednego z podań, miała rzucić się dobrowolnie na stos, na którym żywota dokonywał jej mąż. Święta Natalia jest zatem najlepszą patronką, jeśli chcemy zawierzyć małżeństwo.