Krzyż ze świętym mnichem


Krzyże / czwartek, 27 sierpnia, 2020

Nośmy przy sobie krzyż, medalik lub różaniec – to prawdziwa deklaracja naszej wiary, która poprzez takie sakramentalia umacnia się w nas jeszcze bardziej. Dajemy również przykład innym i mamy pewność, że Matka Boża i Jezus Chrystus mają nas w swojej opiece. To nie amulet, lecz nieodłączny składnik naszej prawdziwej wiary.

Krzyż św Benedykta

Jest niezwykły pod niejednym względem. Krzyż wpisany jest w formę medalika i znajduje się na nim wiele bardzo ważnych napisów i znaków. Według niektórych tradycji pochodzi z czasów, w których żył św. Benedykt. Najbardziej znany jest jednak od XI wieku, kiedy to za jego pomocą cudownie został uzdrowiony młody człowiek ukąszony przez węża. W czasie agonii przyśnił mu się właśnie ten święty, który swoim krzyżem dotknął jego rany. Chory został uzdrowiony i sam został mnichem krzewiąc wiarę w św. Benedykta.

Awers i rewers krzyża św. Benedykta

Awers zawiera wizerunek mnicha w stroju zakonnym z kapturem, który w prawej ręce trzyma krzyż a w lewej księgę – regułę zakonu. Znajduje się tam również napis: Crux Sancti Patris Benedicti – Krzyż świętego Ojca Benedykta. U jego nóg znajduje się kruk oraz mitra – symbol władzy opata.
Rewers – na jego środku umiejscowiony jest krzyż oraz skrót: CSPB, oznaczający właśnie Crux Sancti Patris Benedicti (Krzyż świętego Ojca Benedykta). Nad krzyżem znajduje się monogram Jezusa IHS lub krzyżyk. Znajdują się tam jeszcze dwa ważne napisy, z których jeden z nich związany jest z egzorcyzmami.

Krzyż św. Benedykta można zamówić na MeritoHurt.pl.