Jakie produkty można znaleźć w sklepach z dewocjonaliami


Dewocjonalia / środa, 20 czerwca, 2018

Biznes dewocjonaliami w naszym kraju działa dość prężnie mimo wielu czynników, które z roku na rok mogą go skutecznie osłabiać. Chodzi tu jednak nie tylko o zmniejszającą się liczbę wyznawców Kościoła katolickiego, ale również demografię w postaci starzejącego się społeczeństwa i zmniejszającej się ilości urodzeń. Fakt, że do I komunii przystępuje coraz mniej dzieci, skutkuje zastojami w polskiej branży dewocjonaliów, ponieważ to właśnie drobne religijne gadżety stanowią zazwyczaj dodatek do bardziej ekskluzywnych prezentów.

Wybór produktów w sklepach z dewocjonaliami

Zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne oferują dewocjonalia (możesz znaleźć na tej stronie) przeznaczone dla osób prywatnych, a także instytucji kościelnych. Wśród najczęściej sprzedawanych gadżetów religijnych znajdują się przede wszystkim artykuły liturgiczne. Wśród nich można znaleźć między innymi: paschały oraz inne świece, lichtarze, dzwonki, pulpity, bursy, kielichy, monstrancje i komunikanty. W sklepie z dewocjonaliami  można również zakupić wiele innych przedmiotów, jak na przykład: szaty liturgiczne dla księży, figurki do szopek bożonarodzeniowych, drogi krzyżowe, lampiony adwentowe, obrazy religijne oraz wszelkiego rodzaju pamiątki na rozmaite okazje.

Pamiątki i inne dewocjonalia okazjonalne

Popularnością cieszą się, wspomniane już wcześnie, pamiątki z okazji I komunii świętej. Zwykle mogą to być: medaliki, łańcuszki, ozdobne różańce, a także kartki i książki z obrazkami. Nierzadko prezentuje się także Biblię. Inną okazją do zakupu dewocjonaliów jest chrzest. W tym przypadku rodzice i chrzestni muszą wyposażyć się między innymi w: specjalną świecę, symboliczną białą szatkę, a także stosowne ubranka dla dziecka. Pamiątki kupuje się też z okazji przyjmowania innych sakramentów oraz przeżywania uroczystości takich, jak: śluby, bierzmowanie czy też święcenia kapłańskie. Na rynku istnieje tak duży wybór produktów religijnych, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego wedle swoich aktualnych potrzeb.