Medaliki srebrne ze św. Krzysztofem dla kierowców


Akcesoria religijne / środa, 14 października, 2020

Mimo poprawy infrastruktury, wciąż ginie w wypadkach drogowych na terenie Polski zatrważająca liczba osób. Około 11 razy tyle odnosi bardziej lub mniej poważne obrażenia. W jaki sposób ochronić się przed tragedią?

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

Niestety nawet doświadczeni kierowcy, którzy jeżdżą ostrożnie i zgodnie z przepisami nie mogą mieć pewności odnośnie innych użytkowników ruchu drogowego. Podobna niepewność dotyczy także pasażerów. Zarówno aut osobowych, jak i autokarów wycieczkowych. Wszystkim pozostaje więc już tylko modlitwa o bezpieczną podróż.

Szczególną opiekę nad kierowcami, a także turystami roztacza św. Krzysztof, który jest ich patronem. Srebrne medaliki z jego wizerunkiem przedstawiają brodatego mężczyznę z laską w prawej ręce i małym Jezuskiem na ramieniu. Imię świętego po grecku brzmi Christophoros i oznacza „niosący Chrystusa”.

Medaliki srebrne i dewocjonalia ze św. Krzysztofem

Ze względu na różnorodne potrzeby kierowców i turystów, dostępna jest bogata oferta produktów, przedstawiających wizerunek ich patrona. Do wyboru są wersje męskie – bardziej masywne i posiadające grubsze łańcuszki, oraz żeńskie – mniejsze, o bardziej subtelnych ogniwkach. Warto wybrać te, które mają wygodne zapięcia, tak by można je było zakładać i zdejmować samodzielnie. Zobacz: https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/srebro-medaliki-srebrne.html

Specjalnym rodzajem są łańcuszki dedykowane do aut. Pozwalają zawiesić srebrny medalik na lusterku wstecznym. Świetnymi dodatkami są również przylepne plakietki do umieszczenia na desce rozdzielczej oraz breloki.